Springfield доделува два вредносни ваучери од по 1500 денари на една девојка и еден дечко. Сè што треба да направиш е да ги заследиш Springfield на Facebook и да тагнеш пријател во фејсбук-коментар. Добитниците ќе бидат одредени на 27 јуни (среда).

За жал, не можеме да живееме цело лето само во костими за капење. Но навистина сме горди на себеси што пополека почнуваме да преминуваме во онаа фаза од животот кога одењето на плажа не значи само префрлање на пешкир преку рамења. А од друга страна пак, истовремено не веруваме во претерано дотерување и во шминка за на плажа, но се обидуваме да одржиме некој баланс на „нормален изглед“.

Затоа сега, пред да седнеме на жешкото седиште во кола, да се упатиме накај море и официјално да ја отвориме одмор-сезоната, поминуваме по некој час размислувајќи што ќе понесеме со себе.

Ова се 10-те парчиња кои ни „фатија око“, кои би сакале да ги носиме на плажа, но и низ град, и сите од нив моментално на попуст во Springfield. 🛍 Клик на фотографијата ќе те однесе директ кон онлајн купување. Ќе забележиш дека голем дел од нив се бели, но не е случајност – така знаеме дека сè ќе си одговара едно со друго и дека ќе привлекуваме помалку сонце.

 

За девојки:

Еспадрили

 

 

Пешкир

 

 

Костим за капење

 

 

Бермуди

 

 

Кошула

 

 

 

За дечки:

Костим за капење

 

 

Маица

 

 

Очила за сонце

 

 

Бермуди

 

 

Маица

 

 

Comments

comments