Понеделник 26.12.2016

[19.00] Контра Кадар СК37 – Trainspotting (1996) // Кино Култура

Овој пат на програмата е култниот и неповторлив Trainspotting.
Еден од оние филмови што будат бројни емоции и нè тера да се запрашаме за важноста на изборите што ги правиме во животот.

Trainspotting ни ги прикажува рамно спакуваните, лесно достапни идеали на младите бунтовници.
Оваа тотално нонкомформистичка порака беше лакомо проголтана од мејнстрим популацијата во тогашното време.

Тема за дискусија: „Најлошото веце во Шкотска”

Bлезот е, се разбира, бесплатен.

 

[21.00] Музичка Програма 26-31 декември  // Кантина

26 Понеделник – DJ Baze Antenna 5 (Retro) 21:00-00:00ч
27 Вторник – In The Mood (Live Blues) 21:00-00:00ч
28 Среда – DJ HyperTech (Funk) 21:00-00:00ч
29 Четврток – DJ Drazi Drags (Funk, Hip-Hop) 21:00-00:00ч
30 Петок – Two Cool Cats (Jazz,Rock&Roll) 18:00-01:00ч

31 Сабота (дневна) – Duev & Zarkoteach (Latino House)

 

[21.00] Поклон! во Планетариум // МКЦ

Драги пријатели, малата мечка ве кани на музичко патување:

Поклон! – Концерт во Планетариум

Понеделник, 26 декември, 21 часот.

Билетите се во строго ограничен број и достапни на билетарата на МКЦ, по цена од 150 денари (претпродажба) и 200 денари (на ден на настанот).

Поклон! се:
Сашко Spaceboy Костов
Ѓорѓе Supernova Јовановиќ
Зоран Black Hole Велковски
Владимир Hubble Лукаш
Љубиша Exoplanet Камењаров

Планетариумска проекција: Даниел Анастасов

[21.00] Fierce // Public Room

На 26-ти Декември Fierce ќе ги претстават новите композиции од вториот албум.
Концертот е поддржан од Министерство за Култура на Македонија.
Специјален гостин: Кирил Кузманов
Влезот е слободен.

 

[21.00] Friends 2 Friends // Клуб Маракана

Почитувани пријатели! Пред неколку дена во пожар во просториите на Макотекс изгоре голем дел од опремата на неколку бендови кои ни се горе-долу познати на сите. Неофицијално, материјалната штета е проценета некаде околу 20 000 еур, а нематеријалната е бесценета. За оваа цел, дел од колегите ќе се соберат на настан со хуманитарен карактер – да се обидеме да вратиме бар мал дел од она што е загубено. Цена на карта: 200 денари, на врата.

Дополнителни донации на трансакциската сметка се повеќе од добредојдени. Поздрав!

 


 

 

 

Вторник 27.12.2016

[21.00] Хуманитарно џемање – за Макотекс! // Че Кафе Бар

Дечки, овој последен вторник од 2016та, џемањето е посветено на бендовите што ја загубија опремата во пожарот во Макотекс!
Мал придонес за огромна материјална штета.

Добредојдени се сите што сакаат да посвират, попеат и сите кои можат да донираат по нешто.

Воедно, ќе има и мини базар од наши автори и парите се донираат на музичарите:
MightyJewelry
Just Because. Simovska Design
Преплет
Sanya Danchevska
Ivan Tatarchev Durgutovski
Dreadpen
Vanja Shtrkova

 


 

 

 

Среда 28.12.2016

[21.00] BHHQ Опроштаљна // BHHQ

BHHQ Екипица,

Мислам дека е редно време да ја шутнеме 2016 да оди по ѓаволите, па ѓаволите нек му ја мислат што ќе праат цела година.

#Реално 2016 ни приреди едно трагикомично шоу на кое мислам дека му дојде крајот!
On the Bright side оваа година Filip Samardziev почна да се појавува у пењоар на евенти, we have that one going for us, witch is nice.
Така да, у среда може да се собереме сите у BHHQ да ја изсвиркаме и изругаме 2016, да си каже секој што му лежи на душа, да се потсетиме на најјаките евенти на нашиот мал подиум, да се ижуркаме со Sexy Marsa ко да нема утре и да се опростиме од оваа сумљива година!

 


 

 

 

Четврток 29.12.2016

[21.00] DJ Шурбе // Цреша Бар

Музички селекции на Шурбе.

 

[21.30] Четврток во Јавна Соба // Public Room

Шизичко предновогодишно дружење со внимателно селектирана музика од една млада дама ~

Резервирајте на 02 6092650, contact@publicroom.org или преку https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/chetvrtok-vo-javna-soba-5oEyU

 

[23.55] Cristian Varela // Епицентар

CRISTIAN VARELA
[Donkeyhead Recordings, Pornographic Records / Spain]
residentadvisor.net/dj/cristianvarela/
cristianvarela.com/
soundcloud.com/cristianvarela

Local Support:
Nikola Rizov

Влез: 300 МКД

Cristian Varela прославува 25 години од стартот на неговата кариера. Неговата улога во создавањето на електронската музичка сцена во Шпанија е повеќе од значајна и е еден од првите интернационално признати шпански артисти! Печатот на домашната и светската сцена започна да го става со неговите први настапи во живо, диџеј сетовите со 4 грамофони, како и отворањето на неговиот прв техно label. Pornographic Recordings, Phrenetic Society и Electrosonic Festival се само дел од проектите кои оставија длабок впечаток на електронската сцена.

 


 

 

 

Петок 30.12.2016

[16.00] Lucky Friday // Public Room

Квалитетно вино, вкусно мезе, опуштено дружење, интимни муабети, боса нова звуци ~

Вашата омилена сорта вино од Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на – 50%.

 

[21.00] DJ VlaDoDlak // Цреша Бар

Последниот петок од 2016 со DJ VlaDoDlak.

 

[21.00] Еве, по дома // Concept 37

Дечки, ние конечно се преселивме во нов стан на Рузвелтова 37! Тука живееме веќе недела дена и по тој повод, ве каниме на домашна забава каде што ќе имате можност да видите фотографии од тоа како си четкаме заби во реновираното WC. Може да влегувате каде сакате, а и редно е да ја затвориме 2016 со нешто убаво.

Со почит, Лилика & Иван

ДЏ сет: Ilina Angel

 

[22.00] Showroom: M Jazz Session  // Public Room

Слушнете како M Jazz Sessions ги заживува евергрините на македонската џез/поп ера, од 50тите години до денес!

Шоу со незаборавни македонски мелодии интерпретирани од Ангела Силјановска- вокал, Филип Димишковски- клавијатура, Марко Василевски- контрабас, Виктор Филиповски- тапани.

Резервирајте уживање ~
02 609 2650, contact@publicroom.org и преку https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-m-jazz-session-J3Kvp

 


 

 

 

Сабота 31.12.2016

[11.00] ★ Zoki Bejbe ★  // Нано Бар

Zoki Bejbe in the House
-20% на сите флаши
❄ 31.12.2016
❄ Старт: 12:00
❄ Повеќе информации и резервации на: 078 246 418

 

[12.00] Новогодишна забава // Concept 37

Бидете дел од последната забава за оваа година и заедно во добро друштво да прославиме уште една обиколка околу сонцето. 🙂

Музички дел:
// Аритон (DJ set)
// South Park the band (настап)

 

[12.00] New Year’s Eve // Distrikt Bar & Kitchen

Волшебни мигови во Дистрикт бар и ресторан.

Дневната забава продолжува во сабота, на 31 декември, со уште повеќе енергија, а сè поблиску до Новата Година!

Музичка програма:
12.00 – 15.00 часот – DJ Фичо
15.00 – 18.00 часот – Јоцо – Бамбус

Влез: бесплатен

За магичната вечер, во Дистрикт бар и ресторан:
22.00 – 00.30 часот – Контраплан
00.30 – 02.30 часот – Eye Cue

Бифе храна и неограничени пијалаци.
Влез: 2900 МКД

Резервирајте побрзо! Телефон за информации: 02 510 2535

 

[13.00] Денска новогодишна журка // Chillin’ Bar

Три ДЏи за тројно поеуфорична атмосфера! На репертоарот се iAce, Antonio Gegovski и Мini Shnitzl!

 

[13.00] Денска Новогодишна Забава со Вера Јанковиќ // Цреша Бар

Денска НГ забава во Црешка.
За музика задолжена: Вера Јанковиќ што во превод значи многу шотови, шизење, зезање и мезење….

 

[14.00] Showroom: OffBeatz // Public Room

Последниот ден од годината се затвора со уште еден концерт од програмата на Showroom!

Funk, disco, soul мелодии отсвирени од OffBeatz:
Јана Бурческа- вокал, Александар Филиповски- гитара, Димитар Ганчевски- клавијатура, Марко Василевски- бас, Дамјан Даневски- тапани.

 

[14.00] New year celebration  // Баду Бар

Со задоволство ја испраќаме изминатата и со нетрпение ја чекаме таа што доаѓа.
Последната журка за 2016та – Strajk & Drazi Drags

 

[20.00] VIBE TRIBE \ DERANGO \ IMBA @ HAPPY NEW YEAR  // Спортска сала Расадник

SUN Production организацијата со која секогаш добивате повеќе, со осбено задоволство Ви ја најавува Новогодишната журка за дочекот на 2017 година!!!

12 часовен музички спектакл во Скопје!!!

Програма:

VIBE TRIBE – Israel
www.facebook.com/vibetribe

DERANGO – Sweden
www.facebook.com/derangomusic

IMBA – Serbia
www.facebook.com/imba604

DAPEACE – Serbia
www.facebook.com/dj.dapeace

PARAMATMA – Macedonia
www.facebook.com/Paramatma-134628973267143

И секако поддршка од дј-ите на SUN Production

DARE
SOUNDKILLAH
HUMANOID

Влез: За првите 500, 350 денари, а понатаму по 400 денари.

 

[20.00] Welcome to 2017 // Гостилница Лира

Дочек на новата година и прослава на сите успеси и нови пријателства од изминатата, во одлична атмосфера со секогаш расположениот акустичен бенд во нашиот ресторан. За таа пригода постојат две понуди, а секој од вас може да ја одбере онаа која најмногу му одговара:

1500 денари – вклучено богато мени со храна
3000 денари – вкучено богато мени со храна и неограничен пијалок

За резервации и повеќе информации јавете се на телефонскиот број: 02 308 3020

 

[21.00] Ноќ со ѕвездите // МНТ

Оригинален дочек на новогодишната ноќ

„Ноќ со ѕвездите“
Сашко Коцев, Игор Џамбазов, Гуру Харе Бенд

Stand Up!
Хумор!
Забава!
Журка!
Дружење!
Блуз!
Новогодишен коктел!
Биди поразличен и дочекај ја новогодишната ноќ во МНТ, следуваат безброј изненадувања…

Цени на билетите:
Партер и галерии – 1800 денари
Балкони до сцената и централна ложа – 2500 денари

За подетални информации јавете се на билетарницата на МНТ
тел. 02 3230 304

 

[21.00] Happy New Year 2017 // Park Hotel & Spa

Новогодишна забава во ресторан FOUR, каде ќе бидете сведоци за врвна храна и одлична музичка селекција.

 

[22.00] Нова година // Speakeasy

Шемата е следна: Dj Dukey микса свинг и латино, резервација е задолжителна, доброто расположение неопходно и со уплата од 1000 ден. добивате 3 коктели по ваш избор од мени.

 

[22.00] Plan G for 2017 // МКЦ Клуб & Ресторан

Дочек на новата 2017-та… весело со PLAN G 🙂 !
Специјални гости: Toni Krle Krsteski – Day Off NG + Pass-N-G-R
Клубски дел – 1200, ресторански дел 1800 ден.
За уплати до 25.12.2016, клубски дел 1000, ресторански 1500 ден.
Резервации со уплата во ресторанот.
Бројот на карти е ограничен.

 

[22.00] Нова Година: Alinka & Shaun J. Wright // Епицентар

ALINKA
SHAUN J. WRIGHT
[Decked-Out, UK]
residentadvisor.net/dj/alinka
residentadvisor.net/dj/shaunjwright

Local support:
Ilina Angelovska
DJ Zoki Bejbe

Старт: 22:00 ч.

Влез:
800 МКД во предпродажба на билетарата во клубот секој ден од 14-20часот
[Од 26.12 до 30.12]
1.000 МКД
[На 31.12]

 

[22.00] Фанки Фреш нова 2017та, со Jon1st (UK), ГОЦЕ САФ, ЧВАРЕ и HyperTech // City Hall Center

Фанки Фреш нова 2017та година во Сити Хол во Скопје! На 31ви декември, дочекајте ја новата година на подиум, со светскиот DMC шампион во миксање од Велика Британија – DJ Jon1st, заедно со Диџеј ГОЦЕ САФ, Диџеј ЧВАРЕ и Диџеj HYPERTECH! Влезници во претпродажба по цена од 650 МКД во сите продажни места на МКТИКЕТС и на www.mktickets.mk.

Резервации на коњопои на 078 223 309 и 071 223 035, по цена од:
– 5.500 МКД со 1л Captain Morgan + 5 влезници
– 6.000 МКД со 1л Smirnoff + 5 влезници + 4 red bull
– 6.500 МКД со 1л Johnnie Walker + 5 влезници
– 7.500 МКД со Johnnie Walker Black + 5 влезници
– 8.000 МКД со CIROC + 5 влезници

 

[22.00] F*ck Off 2016, Hello 2017 // Капан Ан

9 часовен новогодишен музички маратон презентиран од резидент екипите D2 & BTKRSH: FUCK OFF 2016 / HELLO 2017!

Line up:

Darko Stepic
Andreas Hz
Pukka
Snah
Martchin
Tecktone
Maggie

* Очекувајте голем sound system и многу други новогодишни изненадувања! 🙂

Старт 22ч, влез 200 денари.

 

[23.00] Нова година // Клуб Маракана

Драги пријатели, нова година во Мараканa! За забавата овој пат ќе се погрижат The Ringtones! Старт во 23:00 часот.

Цената на картите изнесува 600 денари со вклучени 4 консумации.
Информации и резервации на телефон: 075 274 032

The Ringtones се:
Дина Јовановска – вокал
Симон Пеоски – гитара
Дарко Фотиновски – бас
Кристијан Лафазановски – тапани

 


 

 

 

Недела 01.01.2017

Среќна нова година!

 

Comments

comments