Понеделник 8.1.2018

Празник.

 


 

 

 

Вторник 9.1.2018

[21.30] Џемка 86ка // Че Кафе Бар

Џем сешн, играње, пеење свирење, пиење, секој со својот талент.

 


 

 

 

Среда 10.1.2018

[20.00] Не се клади на Енглези // МНТ

Автор: Владимир Ѓурѓевиќ
Режисер: Синиша Евтимов

Претстава која го третира феноменот „спортско обложување“. Текстот во суштина се занимава со прицините и последиците од истиот. Бескрајно долгата транзициска беда, надежта на пониските социјални слоеви за брза заработка, дегенерација на нацијата итн.
Жанровски претставата е комедија, но во текстот може да се насетат и болните аспекти на девијантната појава, обложувањето. На секундарно ниво оваа претстава ја истражува и границата помеѓу човековата себичност и искреното пријателство.

Улоги:
Сашко Коцев – Паун
Оливер Митковски – Пикси
Александар Микиќ – Буле

 


 

 

 

Четврток 11.1.2018

[20.00] Кец на десетка // МНТ

Автор: Митко Бојаџиски
Режисер: Колективна режија

Улоги:
Таткото Доксе – Александар Микиќ
Мајката Грациела – Тања Кочовска
Ќерката Ана – Нина Деан
Тоше – Ивица Димитријевиќ

 

[20.00] David Bowie/ Срѓан Јаниќиевиќ // Нано Бар

We can be heroes, just for one day..We can be us, just for one day…Over and over…

Резервации на 078246418

 

[21.00] Thursday groove // Љубов

Јануарски четврточки грув со Алек Пулиос.

 

[21.00] Музика и Другарство // La Kaña

ДЏ сетови на Benjamin Clootens & Ѓорѓи Јаневски.

 

[21.00] Audioskopje // Рок Кафана Рустикана 2.0

Четврточките вечери се резервирани за #КириличенРокенрол со Audioskopje.

 

[21.30] ЧЕтврток со Бојан Чакра! // Че Кафе Бар

Лабавење со Чакра и звуците на џезот, блузот и фанкот.

 

[23.00] The Ringtones // Клуб Маракана

Четврток – Рингси – старт 23:00 – 50% на пијачки – влез бесплатен со резервација!
Резервирајте по СМС на 075 274 032

 

[23.00] Thursday Shake // Епицентар

Нова Thursday Shake забава на подиумот во клубот Epicentar. И овој пат ги имаме Shorty P и Irie Scratch позади грамофоните, како и промо цените на Johnnie Walker, Smirnoff и Gordon`s.

 


 

 

 

Петок 12.1.2018

[16.00] Charity Party/Bazaar // Berlin bar und kaffee

Berlin bar und kaffee ве поканува да присуствувате на хуманитарниот базар и хуманитарната забава на 12.01.2018, кои ќе се одржат за младата 24 годишна Марина Јовановска, која има ретка болест на очите и поради тоа мора да замине на лекување во странство што побрзо.

За добрата забава ќе се погрижат 4 DJ-и во текот на целата вечер.
– DJ Marchello– 18:30-20:00 ; 22:30-23:30
Irie Scratch– 20:30-21:30
– DJ Fitty Flow– 21:30-22:30
– Dj Smallz– 23:30-01:00

Донирајте на следните телефони:
T mobile 070/071/072 143 191
Vip/One 075/076/077/078 143 467 или на сметка (Комерцијална Банка) со назнака – За Марина Јовановска 300007100530695

 

[17.00] Аперитиво // Кино Карпош

Jazz w/ Shurbe

+ Промотивни цени на селектирана група на вина од винарија Тиквеш
+ Промотивна ценa на Jameson
+ Вкусно мезе кое ви е веќе добро познато

#кинокарпош
#jazz
#мезе

 

[20.00] Mamma Mia // МНТ

Времетраење: 180 минути |со пауза|голема сцена

Музика и текст: Бени Андерсон | Бјорн Улвеус | текст: Кетрин Џонсон | по приказната на: Џуди Крејмер
Режисер: Наташа Поплавска

Проектот се реализира во копродукција помеѓу Македонски народен театар и Prospot d.o.o./Presented by Arrangement with Music Theatre International/Europe.

Улоги:
Софи Шеридан – Нина Деан/Јана Стојановска *(за изведбите на 12-ти и 13-ти јануари улогата на Софи ќе ја игра актерката Јана Стојановска)
Дона Шеридан – Биљана Драгиќевиќ – Пројковска
Сем Кармајкл – Кире Ѓоревски
Бил Остин – Трајче Ѓоргиев
Хари Брајт – Владимир Јачев
Скај – Никола Наковски/Петар Стојанов *(за изведбите на 12-ти и 13-ти јануари улогата на Скај ќе ја игра актерот Петар Стојанов)
Тања – Арна Шијак
Рози – Тања Кочовска
Лиза –Александра Павлова
Ели – Билјана Јовановска
Пепер – Стефан Спасов
Еди – Александар Михајловски
Свештеник – Борјан Тетиев

 

[21.00] Vol.2 // Црно Кафе

Сагата продолжува…
Поканата е отворена за сите дечки и девојки што сакаат да се журкаат и да цупкаат.

 

[21.30] Ring Road // Рок Кафана Рустикана 2.0

Вечерниот термин е резервиран за Ring Road.

 

[21.30] Соња Исмаил // Цреша Бар

ДЏ сет на Соња Исмаил овој петок во Цреша Бар.

 

[22.00] What came first? Rizinski // Че Кафе Бар

ДЏ сет на Ризински.

 

[22.00] Friday Night Rockin w/ Live Wire // Led Zeppelin Guitar Bar

Петочна рокенрол вечер со Live Wire, овој пат во Led Zeppelin GuitarBar!
Балтик – Вокал
Damjan – Гитара
Гоце – Бас
Simeon – Тапани

 

[23.55] Electrified Sessions w/ Andreas Hz & Apostolski // -1

Electrified Sessions Vol. 2 @ Minus 1

Аудио патување со најсофистицираните techno_electro_leftfield house музики.

Andreas Hz [Btkrsh]
https://www.residentadvisor.net/dj/andreashz
https://www.mixcloud.com/andreas-hz/

Apostolski [Drop Series]
https://www.residentadvisor.net/dj/apostolski
https://soundcloud.com/viktorapostolski

 

[23.55] Mirko Popov+Nino Naumov // Капан Ан

Миднајт забава и прекрасен влез во 2018 со PMG и Нино Наумов.

 

[23.55] The Ringtones + Nino // Клуб Маракана

Петочко журче во Маракана + гостин е Нино на гитара.
Резервирајте по СМС на 075 274 032

 

[23.59] M.E.N.U. & Eversines // Епицентар

DJ сетови на M.E.N.U. и Eversines.

 


 

 

 

Сабота 13.1.2018

[21.00] Новогодишна Забава vol. 2 // Public Room

За одличното мезе и пиење ќе се погрижи тимот на Јавна Соба, а за одличната музика ги имаме
The Ringtones & DJ Tose (soulful house).

Резервации на телефон
078 250 554

 

[21.30] Страна Б // Рок Кафана Рустикана 2.0

#BurgerHappyHours од 14:00 – 18:00 и попуст од 20% на сите бургери, а вечерта акустична дружба со Страна Б.

 

[21.30] What the Funk?! Методиј Ристоманов // Че Кафе Бар

Методиј Ристоманов го оживува Че!

Фрлање документи на работа, радување за крај на година и поминување целодневно од после работа до крај на вечерта!

 

[22.00] Стара Нова Година со Тони К. & Асан Рашид // Бруклински Џез Бистро

Во Бруклински ве очекува забава за Стара Нова Година која започнува во 22h, и е исполнета со единствениот звук на Тони Китановски трио и трубата на Асан Рашид (Cherkezi Orkestra), со добро вино и мезе!

Резевирајте на 02 6091 844, или преку порака на нивниот фб профил. #allthatjazz!

 

[23.55] Future of Matter // Епицентар

Future of Matter [Steyoyoke Black, Non]
https://soundcloud.com/futureofmatter

Local Support:
Ana Malo
https://soundcloud.com/ana-malo

Baloski
https://soundcloud.com/baloski

Влез: 250 денари

 

[23.59] Natty Fiyah SS, HyperTech, Pukka // Капан Ан

Сабота 13.01.18 @ Капан Ан
Jungle / Reggae / Drum`n`Bass дочек на Стара Нова Година со:

* Nutty Fiyah SS (Тетово)
https://www.facebook.com/nattyfiyahss/
https://soundcloud.com/nattyfiyahss

* HyperTech
https://www.mixcloud.com/HyperTech/

* Pukka
https://soundcloud.com/sxspul

Старт на полноќ, влез 150 ден. до 01ч, потоа 200 ден.

 


 

 

 

Недела 14.1.2018

[10.00] Social Sunday // Public Room

Дневна забава за сите генерации ~

Безгрижна забава за родители кои сакаат да уживаат во пријатна неделна атмосфера. Сè додека децата посетуваат една или повеќе работилници на кат 1 со професионални ментори по кулинарство, дизајн размислување, моделирање и сл. и ја надградуваат својата креативност, родителите спокојно ќе се дружат со своите пријатели во топол и опуштен амбиент во Јавна соба.

Јадење на денот: Семејна паста (за 4 лица) со намирници по избор

**За резервација на маса можете да не добиете на телефон 078 250 554.

Детална програма во линкот горе.

 


 

Comments

comments