Понеделник 9.1.2017

[21.00] Неделна програма // Рок Кафана Рустикана 2.0

*Понеделник 09.01. – Natalija Danailova и Никола ја отвараат неделната агенда после 21:00

*Вторник 10.01. – Heineken Tribute Tuesday – Музика исклучиво од еден изведувач после 21:00 и Хајнекен 0.5 за 100 денари.

*Среда 11.01. – Whiskey & Blues Wednesday со InThe Mood blues duo (Saso Gorgevski & Nikola Jimmie Petrovski ) и повеќе видови на виски по промо цена од 100 денари после 21:00

*Четврток 12.01. – R’n’R едукација со Ringroad, мала рокада од стандардната програма, па наместо во петок,со Saso, Gjore и Boombar ќе се дружиме овој четврток после 21:00

*Петок 13.01.
– Тиквеш афтерворк со Jovan Kucinovski после 17:00 и врвни вина по промо цена од 600 денари
– Кириличен рокенрол со Audioskopje за староновогодишна журка после 21:30

*Сабота 14.01.
– Македонски евергрини со Lili Chilli и бургери на 20% попуст со старт од 15:00
– Акустична дружба стандардно со Marko Kuma Markovic и Владимир Чадиковски – Црни после 21:30

За инфо и резервации пишете ни во инбокс или јавете се на 075 478 134

 


 

 

 

Вторник 10.1.2017

[17.00] 11-29.01 World Cup // France Handball 2017 // BackYard Lounge Bar & Kids Area

Следува одличен период на сите љубители на спортот, особено за обожавателите на ракометот. 25тото машко светско ракометно првенсто ќе се одржи во преиодот од 11ти до 29ти јануари. Македонската репрезентација првиот меч ќе го одигра против Тунис во четврток со почеток од 17:45. Да им посакаме среќа на избраниците на ЛИНО и на капитенот Кире Лазаров.
Ин СТОЛЕ ви траст #Стоилов05!!!
12.01 / 17:45 Makedonija – Тунис
14.01 / 20:45 Makedonija – Ангола
16.01 / 17:45 Makedonija – Словенија

4 Скопски + Овации = Гратис Мезе

 

[19.30] Глорија и Глорија – Изложба на фотографии // Национална Галерија на Македонија – Мала Станица

Отворање на изложба на фотографии “Глорија и Глорија” од Зоран Шекеров.

 

[20.00] Астални проекции #26 // Менада

Отварање на новата сезона.

На сцена се враќаат ВИС „Тркалезна маса“, а ќе читаат:

Магдалена Хорват
Коста Милков
Саш Димитрова
Александар Василиј Станојков
Габриела Милкова
Елизабета Линднер Костадиновска
Виктор Алексовски
Антоанета Иванова
Илија Димкоски
Наде Банишка
Вања Таневски

 

[21.00] Џемање бр. 34 // Че Кафе Бар

Џемање 34ка!
Гости со вокални, трзачки и други музички таленти се добредојдени на мини ЧЕ сцена.

 


 

 

 

Среда 11.1.2017

[17.00] Macedonian release of Cavern Tavern + KS copies local pickup // Гоблин Друштвени Игри

Промоција на Cavern Tavern, најуспешната македонска друштвена игра!

Оние кои ја поддржаа играта на Kickstarter, ќе имаат можност своите копии да си ги подигнат на овој настан. Дојдете, ќе има дружби, гејмање и sneak-peak во кујната на Final Frontier Games!

 

[19.00] Силјан штркот шанца // МНТ

Автор: Дејан Дуковски
Режисер: Срѓан Јаниќијевиќ

Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска
Кореограф: Александра Кочовска – Начева

Улоги:
Силјан: Александар Михајловски
Божин: Нино Леви
Евда: Марија Новак/Магдалена Ризова – Черних
Велчо: Ивица Димитријевиќ
Силјаница: Нина Деан
Еснафот: Александар Ѓорѓиески/Славиша Кајевски
Духовникот: Висар Вишка
Клајк: Кире Ѓоревски
Клајковица: Ана Стојановска
Си Биле: Нина Деан
Сиве: Тина Трпкоска
Чуле: Ана Стојановска
Пијаницата: Кире Ѓоревски
Трпе: Никола Ацески

 

[20.00] ANTEZ /Live performancе // Социјален Центар Дуња

Antez е перкусионист или звучен скулптор кој го истражува звукот и материјата со интервенирање врз физичката перцепција на звукот и неговиот однос со просторот. Тој тврди дека можноста за експериментирање со звукот со акустични инструменти е безграничен. Неговите инструменти ги нарекува уреди, пренасочувајќи ја нивната употреба.
www.antez.org.

 

[21.00] David Bowie/Срѓан Јаниќиевиќ  // Нано Бар

11. Јануари 2016 беше едно од најтажните утра. Трибјут за легендата David Bowie. 

 

 

 

Четврток 12.1.2017

[21.00] Викенд програма // Chillin’ Bar

– Четврток: Session Selection е триото што ќе ви ги презентира најдобрите кавери;

-Петокот е резервиран за Antonio Gegovski [Magnetik Crew] и одлично журкање;

-Белградскиот диџеј Tom Tom [SRB] е специјален гости во сабота, а на репертоарот ќе има квалитетна музика од многу музички правци.

 

[23.00] Неделна програма // С26

12.01’17
Скопска Ситуација
DJ Goce / DJ Chvare

13.01’17
Flooder [Solo Set]

14.01’17
Fecky Farris [Solo Set]

 

[23.55] Викенд програма // Епицентар

Четврток, 12 Јануари
ME.N.U. [8BIT]
Nikola Simonovski

Петок, 13 Јануари
Stojche
Alex Acid

Сабота, 14 Јануари
Ilija Djokovic
Bodan Jamakoski


 

 

 

Петок 13.1.2017

[16.00] Lucky Friday // Public Room

Вино, мезе, дружење, муабети, боса нова звуци ~
Вашата омилена сорта вино од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на – 50%

Резервирајте си место за вашето друштво на 02 6092650, contact@publicroom.org или преку https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/lucky-friday-wxbUv.

 

[22.00] Петок // Public Room

Стара Нова Година, петок 13ти или петок вечер?
Која и да е вашата мотивацијата за да се добро да се забавувате, дојдете на шизење со South Park и нивниот одличен rock, pop, funk репертоар!

Резервирајте си место за вашето друштво на 02 6092650, contact@publicroom.org или преку https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/petok-vo-javna-soba-N2fB1.

 

[23.00] Стара Нова // Клуб Маракана

Стара нова година.
Петок 13-ти.
Клуб Маракана.
The Ringtones.

 

[23.55] Andreas Hz & Maggie & Martchin // Капан Ан

Техно црно како јануарска ноќ.

Andreas Hz
https://beta.mixcloud.com/andreas-hz/

Maggie
https://beta.mixcloud.com/butchym/

Martchin
https://beta.mixcloud.com/martchin-triffo/

Влез: 100 денари.

 


 

 

 

Сабота 14.1.2017

[22.00] Showroom: Milan Petrovic Quartet and Jazzysad // Public Room

На првиот Showroom концерт во 2017 ќе гостуваат едни од најдобите џез музичари од Србија!
Дознајте зошто квартетот на Милан Петрович го освојува целиот Балкан и дозволете си уживање во квалитетна музика~

И, за уживањето да биде уште поголемо- ќе има и петти гостин- Master Flow/ Милан Саитович од Нови Сад кој е одговорен за најдобрите игранки кои изминатата година се случија во Public Room. Овој пат настапува co својот проект Jazzysad.

Не ги испуштајте овие преталентирани момци и резервирајте си на 02 609 2650, contact@publicroom.org или преку https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-milan-petrovic-quartet-and-jazzysad-mUsg5.

 

[22.00] I Speak Winese IV // MAD

Се изнајадовте, се изнапивте, раскинавте, скијавте и си дојде работна недела..

Велат дека што ќе правиш на втори Јануари, тоа ќе правиш цела година, а што ќе правиш на 14ти ќе правиш секоја сабота!

Кажете им на овие кои спиеја од први до осми јануари дека животот продолжува!

 

[22.00] Alcos Saloon // Кафе бар Браво

Alcos Saloon
Виктор Танасковски – гитара, вокал
Марио Симоновски – бас
Дамјан Даневски – тапани

 

[23.55] Ilija Djokovic // Епицентар

Ilija Djokovic
soundcloud.com/ilijadjokovic
https://www.facebook.com/djokovicilija/

Local support:
Bodan Jamakoski

Влез: 200 МКД

Додека бил млад, Ilija Djokovic бил заинтересиран за сите видови музика, но по „лутањето“ меѓу различни жанрови, чувствува дека електронската музика му е при срце.

Стартува со DJ-ство во 2010 година, а од тогаш до денес се развива во еден од најталентираните DJ-и во надоаѓање на Балканската техно сцена. Познат е по своите енергични сетови исполнети со мелодично и еуфорично техно, а самиот тој мајсторски знае да ја почувствува публиката и што таа сака во моментот да слушне на подиумот.

Освен како DJ, познат е и по својата продуцентска работа, а негови траки се издавани преку издавачки куќи како Phobiq, Driving Forces, Funkhttp://www.reborn.mk/wp-admin/index.php’n Deep, Renesanz и Tauten.

 


 

 

 

Недела 15.1.2017

Наскоро!!!

 

Comments

comments