Њујоршкиот „noise-rock“ бенд, A Place to Bury Strangers, веќе еднаш ги гледавме во Скопје во 2013, а на 5ти ноември оваа година се враќаат во МКЦ. Концертот е во склоп на турнејата на која го промовираат својот нов албум „Transfixiation” (2015, Dead Oceans).

 

Предгрупа за вечерта се Grooms, а билетите се веќе пуштени во продажба. Повеќе информации за концертот има на веб-сајтот на МКЦ и на настанот на Фејсбук.

 

Comments

comments