Марија Магдалена Стојчовска е студент по психологија
Инстаграм: @maleficarum_
Фотографии: Елена Фиданска

 

 

 

1. Најдобро облечен филм е:

Сабрина, од тука ми се роди љубовта кон модата од 50-тите.

 

2. Ако треба да носам еден аутфит до крајот на животот тоа би било:

Маичка што сама сум ја нацртала, фармерки и патики.

 

 

3. Омилено место за пиење кафе во Скопје ми е:

Во парк, на сонце.

 

4. Никогаш не би носела:

Фармерки со низок струк и патики на полна пета.

 

 

5. Последно парче облека кое го купив е:

Nike патики за трчање.

 

6. Секогаш со себе носам:

Торба преполна со секакви тракатанци што може да ми затребаат во текот на денот.

 

 

7. Наутро прво:

Го пијам кафето во тишина, инаку денот нема да тргне добро.

 

8. Бојата на косата:

Ја менувам на секој мини нервен слом.

 

 

9. Се сеќавам кога:

Баба ми ми ја донесе првата книга Хари Потер, сè уште ги препрочитувам сите до една.

 

10. Дали спомнав дека:

Сум опседната со аналогна фотографија. Го заразив и дечко ми, па сега заедно се радуваме на фотките како мали деца. Има некоја магија во целиот процес.

 

 

Comments

comments