Ако го гледавте видеото разбравте дека Oriflame има нова Протеинска мешавина која може да се додаде на било кое јадење или пијалок, без воопшто да го промени неговиот вкус.

Може да се додаде на секаков тип на храна која подоцна ќе ја печеш, пржиш или вариш, без да изгуби од нутритивната вредност.

Ни се допадна идејата, па решивме малку да експериментираме и со мешавината да направиме три здрави алтернативи на популарна брза храна.

Поканивме неколку од нашите пријатели, сериозни фанови на брза храна да ги пробаат нашите здрави верзии. Нашата мисија беше да ги убедиме дека може да бидат подеднакво вкусни (ако не и подобри) од своите масни оригинали.

Доколку сакаш да ги испробаш трите REцепти за јадењата кои ги готвевме, деталните упатства ќе ги пронајдеш тука: помфрит од сладок компир со сос од сенф и мед, пица со тесто од карфиол, и „guilt-free“ сладолед.

 

Comments

comments