Љубовно писмо до нашите омилени патики.

Искрено, ако некое парче облека заслужува љубовно писмо, тоа се добрите патики. Наречи ме површна, но нема никаква шанса да изјавам за некого дека е добро облечен доколку на нога нема добра патика (или кондура, нели, ама на тоа ќе се вратиме за некој месец).

Иако моментално сме малку опседнати и со Adidas Gazelle, Vans цврсто го држат првото место. Ги обожававме пред 10 години, ги обожаваме и денес, а тоа што луѓето на светот конечно сфатија што е добро и го мотивираа производството на уште повеќе и подобри Vans модели, ни е само во прилог. Подолу се нашите омилени Vans-ки за летово, повели инспирај се и нарачај му ги на чичко ти од Австралија што ќе доаѓа во август навака.

Инаку, овој текст не е спонзориран и доаѓа најискрено од најдлабоките коридори на нашите срца.

 

За девојки

Vans Authentic Print Trainer

 

Vans UA Classic Espadrille

 

Vans Sk8-Hi Reissue Trainers In Neutral Leather

 

Vans Old Skool Zip Leather Trainers In Mint

Vans Classic Old Skool Trainers In Blue

 

Vans Old Skool Classic Trainers

 

Vans Authentic Classic Black Mono Lace Up Trainers

 

 

За дечки

Vans Authentic Plimsolls In Black

 

Vans Anaheim Pack Authentic 44 DX Plimsolls In Pink

 

Vans Iso 2 Trainer In White

 

Vans Authentic Trainers with Gumsole in blue

Vans Era True White/Gum

 

Vans Brigata Plimsolls In Red

 

Vans Gumsole Authentic Lo Pro Sneaker in Red

Comments

comments