Секоја недела од џганот на нет ги издвојуваме нашите омилени 10-тина постови. Подолу е нашиот избор за најдобрите од изминативе неколку дена (во случај да ги пропуштивите).

Интервју со Quentin Tarantino

Интервју со Quentin Tarantino

Забавниот парк на Bansky

Dismaland: „Забавниот“ парк на Banksy

Нова песна од Deerhunter

Песна на неделата: „Snakeskin“ од Deerhunter

Филм за историјата на екстаси

Нов филм за историјата на екстази

Новиот спот на Weeknd

Нов спот: The Weeknd се закопува самиот себе во спотот на песната продуцирана од Kanye West, „Tell Your Friends“

Новиот аеродром во Токијо

Минималистичкиот терминал во Токио

5-martian2

Втор трајлер за The Martian

Наса лого од 1970тите

Логото на Наса од 70-тите

 

Comments

comments