1. За другарка ти што не сака да си фати дечко зашто се чува за Jon Snow

Подарок: [Книга] „A Game of Thrones“ од KupiKniga.mk

Цена: 699 ден

 

 

2. За татко ти кој на 50 години реши да вежба и да стане вегетаријанец

Подарок: Fuego Соковник од Neptun

Цена: 2.799 ден

 

 

3. За мајка ти што не престанува да гледа „24 Kitchen” и да збори за Jamie Oliver

Подарок: Комплет за колачи од Kares

Цена: 1.190 ден

 

 

4. За дечкото што замара со гитарата на секоја дружба

Подарок: Fender хармоника од Мими Музика

Цена: 850 ден

 

 

5. За другарка ти која не памти како се вратила дома од Сектор во петокот

Подарок: Чаши за виски од Kares

Цена: 1.550 ден

 

 

6. За дедо ти со ЈНА тетоважата

Подарок: [Книга] „Tito – strogo poverljivo : arhivski dokumenti“ од KupiKniga.mk

Цена: 1.046 ден

 

 

7. За на татко ти братучетка-сестра-внук од брат

Подарок: Star Wars light-saber од Крш

Цена: 990 ден

 

 

8. За баба ти која цело време ти збори „Јади сине, некако си ми ослабен… онаа мајка ти ич не те храни“

Подарок: Сет за супер готвач од Преплет

Цена: 850 ден

 

 

9. За другарка ти на која дефиниција за добра саботна вечер и е вино пред ТВ

Подарок: Пижами од womensecret.com

Цена: 29,99 евра

 

 

10. За колешката со која заедно заглавувавте на работа оваа година

Подарок: Маска за мобилен од Pull&Bear

Цена: 299 ден

 

 

11. За „офицерот и џентлменот“ во друштвото

Подарок: Несесер од Massimo Dutti

Цена: 3.290 ден

 

 

12. За другарка ти која знае дека се сменил уредникот на Vogue

Подарок: Наочари за сонце од Parfois

Цена: 1.090 ден

 

 

13. За другар ти кој тврди дека единственото подобро кафе од еспресо е дупло еспресо

Подарок: Кафемат за на плоча од Kares

Цена: 2.545 ден

 

 

14. За братучед ти кој има: жена, две деца, куче и маче… и понекогаш потребно му е да се исклучи

Подарок: AKG слушалки од Neptun

Цена: 1.899 ден

 

 

15. За девојката со точакот

Подарок: Шешир од Massimo Dutti

Цена: 1.990 ден

 

 

16. За другарка ти која брзо се заљубува, а уште побрзо се одљубува

Подарок: Гел за туширање од Lush

Цена: 895 ден

 

 

17. За дечкото со кој сте заедно само еден месец

Подарок: Карти за театар од Драмски Театар

 

 

18. За вујна ти што ти досаѓа да пиете кафе

Подарок: Комплет шољи од La Cha

Цена: 2.100 ден

 

 

19. За парот од друштвото кој организира вечери и објаснува зошто Pinot Noir од бербата во 2011та е многу подобро од тоа од 2013та

Подарок: Ламба од Native Materials Lighting

Цена: 40 евра

 

 

20. За другарка ти на која омилена музичка група и е еден инди-фолк-спид-гараж бенд од Северна Ирска

Подарок: [Книга] „Популарна музика: теорија и историја“ од Темплум

 

 

Comments

comments