Фотографија: Ивица Стојков

 

Понеделник 31.12.2018

[12.00] Ден 365 // Кантина

SoulCase & Ux од Oubli ќе пуштаат музика.

 

[12.00] Предновогодишна синдикална пијанка // Синдикат

Традиционалната синдикална пијанка.  

 

[12.00] New year boogie shake // Кафе Бар Че

Дрази и Нено Брус.

 

[12.00] Vaso, Machki, Emi Ermilova i Martin Vojdanovski // Кино Карпош

 Vaso, Machki, Emi Ermilova i Martin Vojdanovski.

 

[13.00] Farewell 2018 – Daylight Party // Браун Шугар

Денска забава во Браун Шугар. 

 

[13.00] Oh Dear, Another Year ! // Јавна Соба

Веселете се уште од 12ч. со дџ Тоше и пејте во еден глас заедно cо The Ringtones. 

 

[13.00] 31-денски празник: Lepi Xhoni и Александар Велики (во живо) // Котур

Избор на музика и настапи во живо на Lepi Xhoni и Александар Велики.  

 

[13.00] 2018 Farewell Party со Ringroad // Рок Кафана Рустикана

Ring Road.  

 

[13.00] New Year’s Eve // Спикизи

Chin-Chin, Cocktails All Day Long! Од 13:00 h дневна журка на DJ Vito (влез слободен) Вечерта акустичниот перформанс на Mila & Bratuced!  

 

[13.30] Дневна журка со Toni Zen & Double G // Концепт 37

Предновогодишна журка заедно со Toni Zen & Double G.  

 

[20.00] Happy New Year 2019 Festival // Арена Борис Трајковски

Yudhisthira
Fobi 
Imaginary Sight
Celestial Intelligence
Cosmic Dimension
DreamDax – Axios Records
DJ Liquid-illusion – Cosmodelica Records….

 

[21.30] Новогодишна прослава со South Park the band // Ревија Бар

Новогодишна забава со South Park the band + resident DJ!  

 

[22.00] NYE // Сектор 909

– 31DEC2018 – 01JAN2019 – NYE – Aleksandar Miskoski – Thomas Numan / Thomas Papachristou – Uzun Brothers / Ognen Uzunovski Ogi Sasho Uzunovski.  

 

[22.00] New Year`s SHAKE // Клуб Епицентар

Shake забава.  

 

[23.00] Среќна Нова 2019 // Капан Ан

* DJ Slave * DJ Drazi Drags * Nenad Stefanoski – Brus * HyperTech. 

 


 

 

 

Вторник 01.01.2019

[21.30] Nano Bar Rainbow Shots Party # 1/DJ Gold Dust (Petrus Theunisz) // Нано Бар

Introducing the Nano Bar Rainbow Shot Parties.

 


 

 

 

Четврток 03.01.2019

[16.00] Acoustic afterwork со Еден Бенд // Папу Бар

Овој четврток acoustic live session со Еден Бенд во Papu! Да бидеме реални, пијачка без мезе е безвезе па затоа биди везе и дојди на мезе.

 

[23.00] ToniZen,Boogieman&Mawrteen // Станица 26

Dj Boogieman
Toni Zen Official
DJ Mawrteen

 

[23.30] SoulCase // Сектор 909

Четврточки, сет на SoulCase во ново отворениот зимски Сектор.

 

[00.00] Thursday Shake w/ Dj Maxxx (Berlin) // Kлуб Епицентар

 Dj Maxxx кој доаѓа од Берлин / Германија, ќе настапи со свој сет во клубот Epicentar, заедно со Irie Scratch и Shorty P.

 


 

 

 

Петок 04.01.2019

[16.00] After Work со ДЏ Васо // Барбакан

Петочки after work со ДЏ Васо.

 

[20.00] ДЈ Флудер // Винил

DJ Flooder, го знаете оној палавко што пушта убава музика со сите фаци во светов.

 

[21.30] MusaiQ // Коузи Бар

MusaiQ on Friday.

 

[22.00] In The Mood & Band // Колекив

Live BLUES so Saso, Nikola Jimmie, Goran i Oli – Luboyna

 

[23.30] Alex Acid /Alexandar Krstevski // Сектор 909

Овој петок е резервиран за б2б сетови на Acid и Krstevski.

 

[00.00] Btkrsh Friday w/ Void_Maggie_Martchin // Капан Ан

Void [Alexandar]
https://soundcloud.com/voidspacetime
https://alexandar.bandcamp.com/

Maggie [Btkrsh/CodeXX/Desonanz Festival]
https://www.mixcloud.com/maggiexx/
https://soundcloud.com/magi-popova

Martchin [Btkrsh/Desonanz Festival]
https://www.mixcloud.com/martchin-triffo
https://soundcloud.com/martchin-martchin
http://www.desonanz.org

 


 

 

 

Сабота 05.01.2019

[22.00] PMG Kolektiv boziken koncert // Винил

Традиционален Божиќен концерт со ПМГ Колектив во Винил.

 

[23.30] DJ Ux /Alexandar Miskoski // Сектор 909

Во сабота, повторно b2b настапи, овојпат на Acid и Krstevski.

 

[23.30] Immi & Zoki Bejbe // Епицентар

сабота 🌈
Immi Deari
DJ Zoki Bejbe

 


 

 

 

Недела 06.01.2019

[22.00] Bernays Propaganda свири: Xaxaxa My tear 21 век Васко Атанасоски // Канал 103

Bernays Propaganda
XAXAXA, My Tear, 21 век и Vasko Atanasoski Васко Атанасоски

 

Comments

comments