Годината, од годината на годината… Чекајте малце другари, па 2016-та треба достојно да се испрати.  

Токму поради тој факт, ќе се обидеме како дедо на внуче, во полу-дремачка позиција, на клацкалката покрај каминот, да ти го прераскажеме нашиот впечаток за годината, оној што многу зависеше од тебе.

Склопивме листа на 16-те статии кои беа за „2-3 цм повисоки” во читаност од другите, и иако можеби во моментот само добро ја погодивме темата, дефинитивно немаше да бидат тоа што се доколку не беше твојот маус и желба за читање.

 

 

 

#reborntrips: Нашите 7 омилени места во Битола

 

 

 

Владимир Тасевски: Голотијата никогаш не била табу

 

 

 

5 македонски летни фестивали кои не треба да ги пропуштите

 

 

 

Reborn ликови (еп. #1)

 

 

 

5 мангупи кои одбија Оскар

 

 

 

Првата видео реклама на ReProduction

 

 

 

BRUT CUTE: Прикриената Јапонија во Скопје

 

 

 

Нина Геометриева дизајнира, знае што сонуваат мачките и мисли дека универзумот не е багер

 

 

 

Графички времеплов: македонски логоа од минатиот век

 

 

 

Девојките и момците што ги гледаме почесто од нашите родители

 

 

 

Тетовирање со Симон Капчев

 

 

 

Приказната на Бесиан Мехмети и неговото студио BMA

 

 

 

[Галерија] Забава по повод првиот роденден на Reborn

 

 

 

#rebornphoto: Инстаграм фотографии на неделата (Август)

 

 

 

Рустикана 2.0: Спој од традиционална храна, рок музика и индустриски стил

 

 

 

Разбиваме табуа: Разговор со Анастасија Петковска за pole dance fitness

 

Comments

comments