Секоја недела од џганот на нет ги издвојуваме нашите омилени 10-тина постови. Подолу е нашиот избор за најдобрите од изминативе неколку дена (во случај да ги пропуштивите).

„Lean On“ од Major Lazer е нај стримуваната песна на светот ова лето.

„Lean On“ од Major Lazer е најстримуваната песна на светот ова лето

hm-iggy

Реклама на неделата: „Нема правила во модата“ – H&M и Iggy Pop промовираат рециклирање на облека

radiohead-new-album

Новиот албум на Radiohead може ќе биде спремен до есен

Песна на неделата: „Grinder“ од Gary Clark Jr.

Песна на неделата: „Grinder“ од Gary Clark Jr.

Deathgasm - Хеви метал хорор комедија

Deathgasm – Хеви метал хорор комедија

Michael Fassbender е новиот фаворит за Оскар за најдобар актер.

Michael Fassbender е новиот фаворит за Оскар за најдобар актер

Нов трејлер: Colin Farrell има 45 дена да се заљуби, или ќе биде претворен во животно... во The Lobster.

Нов трејлер: Colin Farrell има 45 дена да се заљуби, или ќе биде претворен во животно… во The Lobster

Нова музика: „Rewind“ од Kelela

Нова музика: „Rewind“ од Kelela

Нов трејлер: Kristen Stewart и Nicholas Hoult во sci-fi приказната Equals

 

Comments

comments