Теа Пупкова по професија е моден дизајнер
Инстаграм: @teapupkova
Фотографии: Елена Фиданска

 

 

 

1. Кога бев мала сакав да носам:

Сакав да бидам боса, ништо не сакав да носам.

 

2. Омилен бренд кој го немаме кај нас ми е:

Banana Republic

 

 

3. Мојот стил е:

Исполнет со принтови, патерни и комбинирање на истите, дури и кога се неспоиви // Mix and match.

 

4. Најдобриот совет што сум го добила е:

Не си дозволувај никој и ништо да ја убие љубовта во тебе, без оглед на тоа колку те треснало од земја.

 

 

5. Омилена песна во моментов ми е:

“Oats in the water” од Ben Howard

 

6. Ново откритие за мене е:

Aomi Muyock

 

 

7. Во моментов сакам да поседувам:

Wacom Intuos Pro Paper

 

8. Не можам да живеам без:

Mojoт скечбук, чоколади и љубов… многу љубов.

 

 

9. Преку ден најчесто сум облечена во:  

Фармерки и маичка со принт.

 

10. Најубаво облечен лик од филм е:

Хммм… не можам да издвојам еден најубаво облечен, но Jeremy Irons ми е дефинитивно најшизик.

 

 

Comments

comments