Rolling Stone го опишува Kendrick Lamar како најдобриот рапер на оваа генерација. Ние се согласувамe. Погледнете го неговиот нов спот (објавен на 28.10.2015) за песната „These Walls“ од неверојатно успешниот албум „To Pimp a Butterfly“.

 

Comments

comments